Odstoupení od smlouvy

ODSTOUPENÍ OD SMLOUVY

 

Objednali jste si zboží, které se Vám nelíbí nebo z jakéhokoliv důvodu jej chcete vrátit a využít zákonné 14-ti denní lhůty bez udání důvodů? Žádný problém! Než ale přistoupíte k vyplnění formuláře, přečtěte si prosím následující informace.

  • Nelze vrátit zboží, kterému již uběhla 14-ti denní zákonná lhůta od převzetí
  • Nelze vrátit zboží, které jste nakoupili na firmu, tedy na faktuře je uvedeno vaše IČO
  • Vrácení zboží, které jeví známky užívání a opotřebení: škrábance, ošoupání, viditelné poškození, nečistoty.
    Je možné vrátit zboží i opotřebené, ale pak vždy musíme zboží uvézt do původního stavu a tuto částku si pak nárokujeme při vrácení ceny za zboží. Prosím berte na vědomí, že tato částka i přes naše snahy nemusí být zanedbatelná, pokud budeme muset v důsledku opotřebení pořídit nové díly.

Výklad od ČOI:

Zákon stanoví 14denní lhůtu „na rozmyšlenou“, a dává vám tak možnost prohlédnout a vyzkoušet si zboží, které jste předtím viděli pouze na obrázku. Toto zkoušení by však mělo sloužit pouze k nezbytnému seznámení se s vlastnostmi a funkcemi zboží, a to v podstatě v takovém rozsahu, jako když si zboží zkoušíte při koupi v kamenném obchodě. V opačném případě by šlo o používání zboží, při kterém by se jeho hodnota snižovala. I tak můžete od smlouvy odstoupit. Prodávající mívají v obchodních podmínkách možnost si z vracené částky odečíst poměrnou část kupní ceny odpovídající snížení hodnoty. Proto vám nemusí být vrácena celá kupní cena.

Kde je to upraveno: § 1812 odst. 2, § 1832 odst. 1 a § 1833 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník

 

POSTUP PŘI ODSTOUPENÍ OD SMLOUVY??

1. Vyplňte formulář ( NE REKLAMAČNÍ FORMLULÁŘ!), ke stažení  ZDE - ODSTOUPENÍ OD SMLOUVY 

2. Zboží nesmí být poškozené, nesmí mít porušený hygienický obal produktu a také Vás žádáme o vrácení v originálním obalu včetně kompletní dokumentace. Pokud jste obdrželi v objednávce dárek, je potřeba vrátit zboží včetně dárku.

3. Zboží společně s vyplněným formulářem odešlete na adresu: Kočárkovo.cz, Grohova 698, 769 01  Holešov.

4. Zboží nezasílejte na dobírku a také na jinou adresu, nebude převzato.

5. Po kontrole zboží Vám bude vrácena platba na účet nejpozději do 14ti dnů